Otwarte Drzwi w Technikum Akademickim

zajawka m1Zapraszamy zainteresowanych uczniów klas ósmych szkoły podstawowej, a także rodziców tegorocznych absolwentów na Otwarte Drzwi w Technikum Akademickim przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

 Czytaj dalej


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

zajawka mWszystkim Uczniom i Rodzicom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych. 
Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy Technikum Akademickiego przy MWSLiT

 

 

 

 Czytaj dalej


Informacja

Szanowni Państwo,

W dniu 15 kwietnia 2022r. sekretariat Technikum Akademickiego przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu będzie nieczynny.


Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

zajawka m W ostatnich latach przywracana jest pamięć o żołnierzach antykomunistycznego podziemia - Niezłomnych i Wyklętych. Byli patriotami, a spędzili najlepsze lata życia w polskich więzieniach, torturowani i poniżani. Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni. Zapłacili za swoje przywiązanie do ojczyzny najwyższą cenę. Byli to żołnierze podziemia niepodległościowego, wywodzący się z Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy od roku 1944 walczyli z wojskami sowieckimi i komunistycznym aparatem terroru o niepodległą Polskę, wierni złożonej przysiędze.

Czytaj dalej


List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów i Nauczycieli

Wrocław 2022-02-28

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!

W czwartek 24 lutego nad ranem putinowska Rosja zaatakowała zbrojnie Ukrainę, rozpętała wojnę. Pokazała dobrze nam Polakom znaną od stuleci, agresywną i brutalną twarz. Giną żołnierze i cywile, dorośli i dzieci. Cierpią ludzie, rujnowany jest dobytek i dorobek pokoleń. Deptane są prawa człowieka, łamane konwencje i międzynarodowe pakty. Cały naród ukraiński, armia i państwo kierowane przez bohaterskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego stawiają heroiczny opór najeźdźcy.

Czytaj dalej