Cykl kształcenia: IX. 2024 r. – XI. 2025 r.
Tryb nauki: zaoczny
Czas trwania: 510 godzin
Praktyki zawodowe: 140 godzin
Kwalifikacyjny kurs zawodowy umożliwia zdobycie dodatkowych kwalifikacji lub zmianę zawodu.
Zasady rekrutacji na kwalifikacyjny kurs zawodowy
1. O przyjęcie na kwalifikacyjny kurs zawodowy mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 18 lat:
- Absolwenci wszystkich typów szkół: podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół ponadpodstawowych, szkół policealnych – zainteresowani zdobywaniem kwalifikacji zawodowych,
- Absolwenci studiów wyższych, dla których zdobyty zawód, nie daje miejsca na rynku pracy,
- Osoby dorosłe, pracujące w danym zawodzie, chcące nabyć lub zaktualizować wiedzę i umiejętności zawodowe wymagane przez pracodawcę,
- Aktualni słuchacze liceów ogólnokształcących dla dorosłych, którzy znajdą czas na równoległe zdobywanie kwalifikacji zawodowych.
2. Słuchaczami kwalifikacyjnego kursu zawodowego mogą być osoby posiadające zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu, wydane zgodnie z przepisami w Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2019r. w prawie badań lekarskich kandydatów do szkół ponadpodstawowych lub wyższych i na kwalifikacyjne kury zawodowe, uczniówi słuchaczy tych szkół, studentów, słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz doktorantów (Dz. U. z 2019 r. poz. 1651).
3. Podanie kandydata o przyjęcie na kwalifikacyjny kurs zawodowy wraz z wymaganą dokumentacją kandydat składa w sekretariacie Technikum Akademickiego przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu lub poprzez stronę internetową https://technikum.wroclaw.pl/ w terminie do 30 sierpnia 2024r. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia.
4. W przypadku, gdy liczba chętnych przekracza limit przyjęć, o przyjęciu decyduje Komisja Rekrutacyjna powołana przez dyrektora Technikum Akademickiego.
5. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania kursu przy niewystarczającej liczbie słuchaczy.
Kwalifikacja SPL.02. Obsługa podróżnych w portach i terminalach wyodrębniona została w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali :
Istnieje możliwość podejścia do egzaminu z kwalifikacji SPL.02. Obsługa podróżnych w portach i terminalach organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, a po zdaniu egzaminu uzyskania certyfikatu kwalifikacji zawodowych SPL.02. Obsługa podróżnych w portach
i terminalach (zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 15 lutego 2019 r. w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego).
Absolwent kwalifikacyjnego kursu zawodowego SPL.02. Obsługa podróżnych w portach i terminalach powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
− organizowania prac związanych z obsługą podróżnych w portach i terminalach;
− wykonywania prac związanych z obsługą podróżnych w portach i terminalach;
− rozliczanie usług związanych z obsługą podróżnych w portach i terminalach.