TECHNIKUM AKADEMICKIE PRZY MIĘDZYNARODOWEJ WYŻSZEJ SZKOLE LOGISTYKI I TRANSPORTU WE WROCŁAWIU ZAPRASZA NA KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY SPL.02. OBSŁUGA PODRÓŻNYCH W PORTACH I TERMINALACH

Cykl kształcenia: IX. 2024 r. – XI. 2025 r.

Tryb nauki: zaoczny


Czas trwania: 510 godzin


Praktyki zawodowe: 140 godzin


Kwalifikacyjny kurs zawodowy umożliwia zdobycie dodatkowych kwalifikacji lub zmianę zawodu.

 

Zasady rekrutacji na kwalifikacyjny kurs zawodowy

 

1.      O przyjęcie na kwalifikacyjny kurs zawodowy mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 18 lat:

 

  • Absolwenci wszystkich typów szkół: podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół ponadpodstawowych, szkół policealnych – zainteresowani zdobywaniem kwalifikacji zawodowych,
  • Absolwenci studiów wyższych, dla których zdobyty zawód, nie daje miejsca na rynku pracy,
  • Osoby dorosłe, pracujące w danym zawodzie, chcące nabyć lub zaktualizować wiedzę i umiejętności zawodowe wymagane przez pracodawcę,
  • Aktualni słuchacze liceów ogólnokształcących dla dorosłych, którzy znajdą czas na równoległe zdobywanie kwalifikacji zawodowych.

 

2. Słuchaczami kwalifikacyjnego kursu zawodowego mogą być osoby posiadające zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu, wydane zgodnie z przepisami w Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2019r. w prawie badań lekarskich kandydatów do szkół ponadpodstawowych lub wyższych i na kwalifikacyjne kury zawodowe, uczniówi słuchaczy tych szkół, studentów, słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz doktorantów (Dz. U. z 2019 r. poz. 1651).

3. Podanie kandydata o przyjęcie na kwalifikacyjny kurs zawodowy wraz z wymaganą dokumentacją kandydat składa w sekretariacie Technikum Akademickiego przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu lub poprzez stronę internetową https://technikum.wroclaw.pl/  w terminie do 30 sierpnia 2024r.    O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia.

4. W przypadku, gdy liczba chętnych przekracza limit przyjęć, o przyjęciu decyduje Komisja Rekrutacyjna powołana przez dyrektora Technikum Akademickiego.

5. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania kursu przy niewystarczającej liczbie słuchaczy.

 

Kwalifikacja SPL.02. Obsługa podróżnych w portach i terminalach wyodrębniona została w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali :

 

Istnieje możliwość podejścia do egzaminu z kwalifikacji SPL.02. Obsługa podróżnych w portach i terminalach organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, a po zdaniu egzaminu uzyskania certyfikatu kwalifikacji zawodowych SPL.02. Obsługa podróżnych w portach
i terminalach (zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 15 lutego 2019 r. w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego).

 

Absolwent kwalifikacyjnego kursu zawodowego SPL.02. Obsługa podróżnych w portach i terminalach powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

− organizowania prac związanych z obsługą podróżnych w portach i terminalach;

− wykonywania prac związanych z obsługą podróżnych w portach i terminalach;

− rozliczanie usług związanych z obsługą podróżnych w portach i terminalach. 

 

Podanie o przyjęcie na KKZ

Regulamin

Plan zajęć kwalifikacyjnego kursu zawodowego

Zajęcia z Doradcą Zawodowym

Uczniowie kończący Technikum Akademickie przy MWSLiT co roku stają przed wyborem jaką ścieżką kariery zawodowej chcą podążać. Jest to niewątpliwie trudny wybór dla każdego. W ramach kolejnego projektu realizowanego przez szkołę od stycznia 2024 r. Kształcenie zawodowe w Technikum Akademickim drogą do sukcesu uczniowie mają możliwość korzystania z doradztwa edukacyjno-zawodowego. Spotkania z doradcą zawodowym będą odbywały się indywidualnie oraz grupowo.

Spotkania stanowią pomoc w dokonywaniu właściwych decyzji dotyczących przyszłości zawodowej oraz w wyborze dalszej ścieżki rozwoju edukacyjnego.

Podobne zajęcia były realizowane także w ramach projektu Wsparcie kształcenia zawodowego poprzez rozwój Technikum Akademickiego.

Spotkania indywidualne pozwalają uczniom stworzyć bilans własnych kompetencji, poznać swoje mocne i słabe strony, a także poznać obszary, które być może wymagają jeszcze udoskonalenia.

Natomiast zajęcia grupowe pozwalają na ćwiczenie umiejętności, które są cenione i wymagane przez pracodawców na rynku pracy.

Doradca zawodowy służy również pomocą w napisaniu CV czy listu motywacyjnego. Uczniowie mają również możliwość ćwiczenia rozmów kwalifikacyjnych w bezpiecznym środowisku.

 

 

 

WIZYTY STUDYJNE DLA UCZNIÓW

Wyjazdy studyjne uczniów z Technikum Akademickiego, stały się nieodłącznym elementem kształcenia zawodowego. Są one świetną okazją, aby poznać kulisy wybranego przez siebie zawodu oraz zweryfikować swoją wiedzę na ten temat.

 

Czytaj dalej


UCZNIOWIE TECHNIKUM Z DODATKOWYMI BEZPŁATNYMI UPRAWNIENIAMI

Technikum Akademickie przy MWSLiT realizuje projekty europejskie, dzięki którym uczniowie mają możliwość bezpłatnego nabywania dodatkowych umiejętności i kwalifikacji, które są niezwykle ważne podczas poszukiwania pracy.

Aż 50 procent uczniów klas trzecich i czwartych miało możliwość skorzystania z dodatkowych kursów realizowanych przez szkołę w ramach projektu Wsparcie kształcenia zawodowego poprzez rozwój Technikum Akademickiego.

  • Prawo jazdy kat. B

Uczniowie odbyli na terenie szkoły zajęcia teoretyczne, a po ich ukończeniu pierwsi uczestnicy kursu rozpoczęli praktyczną naukę jazdy. Zgodnie z założeniami, wszyscy kursanci przystępują do egzaminu jeszcze przed końcem roku szkolnego.

  • Kurs magazynier – kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym

Uczniowie poza zajęciami teoretycznymi w salach wykładowych ćwiczyli na placu manewrowym, gdzie w obecności specjalistów nabywali umiejętności praktyczne. Dzięki pozytywnie zdanemu egzaminowi uczniowie zdobędą uprawnienia do obsługi urządzeń transportu bliskiego nadane przez Urząd Dozoru Technicznego.

Ponadto od stycznia 2024 r. Technikum Akademickie przy MWSLiT rozpoczęło realizację kolejnego projektu Kształcenie zawodowe w Technikum Akademickim drogą do sukcesu.

Działania projektu obejmują m.in. następujące kursy i szkolenia:

  • Kurs SEP,
  • Wprowadzenie do sieci ITN,
  • Prawo jazdy kat. B,
  • Kurs obsługi wózków podnośnikowych,
  • Kurs przygotowujący do egz. zawodowego.

Uczniowie Technikum Akademickiego przy MWSLiT zdobywają kompetencje, które sprawiają, że stają się atrakcyjnymi kandydatami dla pracodawców i zwiększają tym samym swoje szanse na zatrudnienie.

  • zd.1
  • zd.2
  • zd.3

PŁATNE STAŻE ZAWODOWE DLA UCZNIÓW

W ramach projektów europejskich realizowanych przez Technikum Akademickie przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu uczniowie mają możliwość odbycia płatnych staży, za które otrzymują wynagrodzenie. W stażu zawodowym mogą uczestniczyć uczniowie z klas technik logistyk oraz technik informatyk. Uczniowie zdobywają doświadczenie w firmach z branży pasującej do profilu ich kształcenia.                 

Dotychczas w stażach uczestniczyło 297 osób zyskując wynagrodzenie o łącznej wartości 230 967 zł.

Uczniowie zgodnie przyznają, że czas spędzony na stażu był konstruktywny, pozwolił na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności. Stażyści niejednokrotnie stanowili nieocenioną pomoc dla pracowników firm. Czas spędzony na stażu pozwolił uczniom zdobyć praktyczne umiejętności i potwierdził słuszność wybranego kierunku.

Stażystów do tej pory przyjęły m.in. firmy takie jak: Leroy Merlin, MPK, Auto Group Polska Sp. z o. o., DSV, Kaufland, Pneumat, Robert Bosch, Polska Unia Transportu, Roboklocki, MIKROEL, IT King i wiele innych przedsiębiorstw z branży TSL oraz IT.

Ponadto od stycznia 2024 r. Technikum Akademickie rozpoczęło realizację projektu Kształcenie zawodowe w Technikum Akademickim drogą do sukcesu.

Głównym jego celem jest dostęp do dobrej jakości edukacji zawodowej oraz zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów i uczennic Technikum Akademickiego, kształcących się w zawodach technik logistyk i technik informatyk oraz zwiększenie aktywności zawodowej uczniów, poprzez działania zmierzające do uzupełnienia i wzbogacenia oferty edukacyjnej. W projekcie przewidziane są także płatne staże zawodowe.

 

  • 1
  • 2