Aktualności z Technikum Akademickiego we Wrocławiu

UDZIAŁ UCZNIÓW TECHNIKUM AKADEMICKIEGO W PWR CHALLENGE

2 czerwca 2023 r. uczniowie Technikum Akademickiego przy MWSLiT we Wrocławiu wzięli udział w wykładach naukowych oraz grze terenowej PWr Challenge, której uczestnikami były także inne szkoły ponadpodstawowe z Dolnego Śląska, m.in.: Oławy, Wałbrzycha, Kluczborka, Strzegomia, Oleśnicy, Złotoryi, Lubania, Środy Śląskiej, Góry i oczywiście z Wrocławia.

 

Punktualnie o 10.00 wystartowało 15 pięcioosobowych drużyn aby zmierzyć się z 15 zadaniami (należało ukończyć 8 wybranych zadań w jak najkrótszym czasie), w tym drużyna Technikum Akademickiego przy MWSLiT we Wrocławiu w składzie: Joasia , Natalia, Wiktoria, Klaudiusz i Wojtek z klasy 3ATL, o profilu technik – logistyk.

 

Genialna taktyka, bardzo dobra kondycja fizyczna oraz najlepszy czas, pozwolił uzyskać drużynie naszego Technikum Akademickiego 1 miejsce. 

 

Pozostała część klasy wraz z wychowawcą, uczestniczyła w inspirujących wykładach, m.in. o sztucznej inteligencji. 

 

Brawa dla wygranej piątki z klasy 3ATL, która jako zwycięska drużyna, mogła poznać robota skonstruowanego przez studentów Koła Naukowego KONAR.

 

Dziękujemy również nauczycielom przedmiotów logistycznych, którzy przekazują niezbędną wiedzę w zrozumiały dla uczniów sposób i rozwijają w uczniach umiejętność wykorzystywania teorii w praktyce, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne.

 

Dziękujemy studentom oraz pracownikom naukowym uczelni za wspaniałe przedsięwzięcie, świetną zabawę i liczymy na współpracę w kolejnej edycji PWr Challenge.

 

rekrutacja